Type and press Enter.

Kto & prečoVitajte na stránke Molto Bello
Molto Bello je značka, pod ktorou pracujem ako homestylistka, fotografka, grafička a marketérka. V preklade z taliančiny “molto bello” znamená “veľmi pekné”, čo vystihuje podstatu každej mojej práce. Názov v taliančine reflektuje môj blízky vzťah k tejto krajine, ako aj to, kde najčastejšie čerpám inšpiráciu. No a navyše, začiatočné písmená MB sa zhodujú s mojimi iniciálami. Monika Balgová. Teší ma.

Z domu domov // House to home
Táto stránka je zameraná na homestyling (aj keď sa tu určite objavia aj inšpirácie z mojich ciest). Nie som interiérový dizajnér, neštudovala som architektúru. Čo však robím, to je premena bytu alebo domu na domov. Domov, ktorý bude zodpovedať plnému významu tohto slova. Presne podľa tvojich potrieb a tvojho vkusu. Funkcia je prvoradá, nie však nevyhnutná.

“Nothing is interesting unless it is personal.” – Billy Baldwin

Rešpektujem trendy, rada ich objavujem, inšpirujem sa nimi. No najdôležitejšia je osobnosť. Jedinečnosť. To čo ťa robí výnimočným. Ako hovorí môj obľúbený citát vyššie – nič nie je zaujímavé, kym to nie je osobné. Ja hľadám to, čo je stvorené presne pre teba. Kombinácia farieb ktorá v tebe vyvolá radosť, príjemné spomienky, povzbudí ťa alebo upokojí a pohladí na duši. Predmety, ku ktorým máš osobný vzťah alebo sa ti páčia ani nevieš vysvetliť prečo. Krajiny, ktoré ťa lákajú, obraz, ktorý prebudí tvoju fantáziu, obľúbený kúsok v šatníku aj stará almara po babke. To sú dôležité detaily, ktoré ťa zrkadlia. A to je to, čo spolu prenesieme do priestoru, ktorý nazývaš domov.

Ešte zaujímavejšie to je, ak ste viacerí. Pár, rodina, rôzne generácie. Vtedy spolu objavujeme spoločné záujmy, veci ktoré vás spájajú ale aj individuálne detaily a potreby, ktoré sú charakteristické pre každého z vás. Zavesiť alebo poskladať? Šuplík alebo polica? Na zem alebo na stenu? Červená alebo žltá? Aj toto sú detaily, od ktorých závisí ako bude vyzerať uponáhľané ráno i pokojný večer pri knihe.

Šťastie je ukryté v každodenných maličkostiach. A šťastie, to je domov.

MB