Type and press Enter.

Veľkonočné zajace a Mafinka

Je tvrdohlavá, lenivá a neskutočne sebavedomá. Nemá vôbec nič spoločné s Veľkonočnými sviatkami a už vôbec nie so zajacmi. Ale prišla, fotila sa – samozrejme tak, ako chcela ona, nie ja – a tak sa chtiac – nechtiac stala súčasťou tohto blogu.

Volá sa Mafina a je to… Mačka. Sviatky, porcelán aj stolovanie má na háku, jediné kvôli čomu prišla, som nebola ani ja, ani zajace, ale talianska šunka rozvoniavajúca v čerstvo upečených žemličkách. Nečudujem sa jej. Boli úžasné. No ani o žemličkách ani o Mafine nejdem teraz písať. Mala by som písať o Veľkej noci a zajacoch. Ale práve zisťujem, že písať sa mi ani veľmi nechce. Oveľa radšej plánujem, aranžujem a fotím. Teším sa na každú príležitosť, kedy môžem spoločné stolovanie premeniť na zážitok. A veľkonočné ráno takouto príležitosťou určite je.

Veľkonočné sviatky sú symbolom znovuzrodenia, nového začiatku. Vybrala som si preto jemne ružovú farbu rozkvitnutých čerešní v kombinácii so žltou a… zajace. Použila som osem kalíškov na vajíčka so zajačikmi – štyri slúžia svojmu pôvodnému účelu, a zvyšné som využila na malé roztomilé aranžmány. Ešte zaujímavejší efekt som dosiahla umiestnením zajka s kytičkou pod sklenenú kupolu. Zaujímavé, však? (pôvodne tam mal byť rozkrojený citrón, presne na to totiž táto neobvyklá kuchynská pomôcka slúži. No nejako som ho zabudla kúpiť, ale to sú presne tie situácie, keď z problému vznikne ešte lepšie riešenie. Určite tento malý ale efektný trik ešte využijem.

Taniere a čajový servis milánskej značky Rose & Tulipani s nežným ružovým vzorom som objavila v predajni Platerié v bratislavskom obchodnom dome Styla, kde ma okrem príjemného prístupu veľmi milo prekvapil a potešil široký výber (nielen) talianskych značiek porcelánových tanierov a krištáľových pohárov.

Som si istá, že v ideálnom svete by aj Mafinka bola nadšená, no úplne pragmaticky priznávam, bolo jej to absolútne ukradnuté. Po tom čo dostala čo chcela (rozumej talianske Prosciutto crudo di Parma) spokojne odfukovala.

Jemný kvetovaný vzor na čajovej súprave dopĺňajú dezertné tanieriky s nepravidelnými bodkami z jedálenskej súpravy rovnakej značky. Jemný vzor ešte podčiarkuje netradičný elegantný príbor z mosadze s bielym detailom.

Pri stolovaní veľmi obľubujem využitie viacerých “vrstiev” ktoré vytváram pomocou podnosov rôznych veľkostí. Na stôl sa tak zmestí oveľa viac vecí a sú pohodlne dostupné pre každého zo stolujúcich. Tieto keramické podnosy štýlovej francúzskej značky Miss Étoile okrem toho že sú neuveriteľne “chic”, sú aj všestranne využiteľné nielen na torty ale i na rôzne obložené chlebíčky, sladké či slané pečivo a dokonca aj na nádherné kvetinové aranžmány. Na väčšej trónia slané žemličky (fotorecept čoskoro), menší ružový podnos obsadila mini verzia mojich obľúbených maslových lupáčikov.

K celkovému štýlu kuchyne a nábytku (príbeh tejto kuchyne a jej nový styling už čoskoro v novom blogu), som zvolila staroružové ľanové obrúsky a stoličky som doplnila mäkkými vankúšmi v rovnakej farbe, od dánskej značky Madam Stoltz, vyrobené zo 100% praného ľanu.

Raňajky sme si užili, teraz ťa pozývam na slávnostný Veľkonočný obed. Už si videl taniere v Pantone farbe roka? V kombinácii s odtieňom burgundy vyzerajú skutočne elegantne! Nový blog už zajtra. (Ak tu zajtra nebude, prečítaj si prosím posledný odstavec ešte raz. :))

Okrem lenivej “akožepomocníčky” Mafinky mi s prípravami pomáhali moje “naozajusilovné” kamarátky. Ďakujem a teším sa nabudúce ❤️

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *