Type and press Enter.

Koralovo – purpurová Veľká noc

Veľkonočné sviatky sú symbolom nového začiatku. Rovnako ako jar, spolu s ktorou prichádzajú. Po zádumčivých zimných večeroch prichádza rad na radostné slnečné a svieže rána. A tak je tomu aj v domácnosti. Huňaté deky a kožušinové papučky už patria minulosti. Prichádza rad na svieže, jarné farby.

Farbou roka 2019 je farba korálová (Pantone Living Coral 16-1546 aby som bola presná). Pre Je to farba radosti, plná energie a života. Je namiešaná z purpurovej a žltej v pomere 65:54 a rovnaký mix emócií týchto dvoch nádherných farieb aj vyžaruje.

Nie je obvyklou “veľkonočnou” farbou, tu jednoznačne vládne žltá, no ja som sa rozhodla práve pre ňu pri príprave tohtoročného veľkonočného stola. Krásny kontrast a rovnováhu k nej vytvára štipka kráľovskej vnešenej farby burgundy, ktorá celému stolovaniu dodá šarm a patričnú noblesu.

Dokonalé porcelánové taniere pre moju vľkonočnú kreáciu som objavila v predajni Platerié v bratislavskom OC Styla. Nielenže sú vo farbe roka, no ich jemný vzor krásne ladí s maličkými prepeličími vajíčkami, ktoré som pri dekorovaní použila. Taniere som doplnila pohármi mojej obľúbenej značky La Rochère, ktorej história siaha do 15. storočia. Model Lyonnais spája jemnú eleganciu krištáľového skla s jemnými vzormi a vznešeným ametystovým odtieňom.

Nie som fanúšičkou maximalizmu, uprednostňujem krásne a kvalitné kúsky, pred množstvom rôznych čačiek. Preto aj na tomto stole nájdeš len prírodné materiály (vajíčka, bahniatka, kvety), doplnené dvomi ručne vyrobenými porcelánovými vajíčkami značky Villeroy&Boch, ktoré úplne postačujú na to, aby stôl dýchal tou správnou veľkonočnou atmosférou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *