Type and press Enter.

Strážca rozprávok, Luskáčik, čaká pod vianočným stromčekom. Ak mu dáš oriešok, rozlúskne ti príbeh

Tohtoročné Vianoce sa pre mňa začali už v októbri. Nie žeby som bola až taký milovník Vianoc, áno, ľúbim ich, ale obvykle mi úplne stačí od adventu do Troch kráľov. Prvý vianočný stromček som postavila vo vzorovom byte v Novom Ružinove v Bratislave v rámci vianočnej kampane. A neostalo to len pri stromčeku. Nakoniec to bola celková premena obývacej izby, ktorá dostala čarovný vianočný šat. A že jej to pristalo!

Najkrajšou vianočnou tradíciou je pre mňa každoročná návšteva baletu Luskáčik v Slovenskom národnom divadle. Aj tento rok som si kúpila lístky. Nakoniec som ich však darovala a dúfam, že som posunula moje nadšenie ďalej a duch Vianoc je tento rok so mnou spokojný. Luskáčika som si však užila trochu iným spôsobom. Môj obľúbený balet sa stal inšpiráciou tejto premeny. S tým okrem iného súvisí aj výber farebnej palety – okrem doplnkovej hnedej, modrej a čiernej farby, je v hlavnej úlohe ružová.

Ďakujem všetkým anjelikom – pomocníkom, ktorí sa do premeny zapojili a vďaka ktorým to namiesto práce bola zábava. Fotky bytu pred premenou nájdete na konci článku.

“Strážca rozprávok, Luskáčik, čaká pod vianočným stromčekom. Ak mu dáš oriešok, rozlúskne ti príbeh.”

Tento zasnežený krásavec má výšku takmer dva a pol metra! Zmestilo sa naň viac ako sto vianočných ozdôb a dve svetelné reťaze dlhé desať metrov. A samozrejme prekvapenia. Tu a tam ukryté milé dekorácie, ktoré stromček krásne oživili. Vieš prečo milujem rozprávky? Lebo je v nich možné všetko. Nemusím sa obmedzovať zaužívanými pravidlami, dávam priestor vlastnej fantázii, tvorím vlastné pravidlá.

Krehké a krásne. Také sú ružové Vianoce. A ja sa už neviem dočkať ďalších. A na Luskáčika pôjdem zas. Ak sa mi splní sen, bude to tentoraz vo Viedni. Zoznámila som sa totiž s tromi baletkami, ktoré tam v balete Luskáčik tancujú. Náhoda? Neverím. 🙂

XO Monika

Byt pred premenou

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *