Type and press Enter.

Vianočný stôl a pávy

Krásne prestretý stôl je to prvé, čo vyšperkujem pred príchodom hostí. Ešte skôr, ako sa pustím do prípravy všakovakých dobrôt. Pretože nádherne naaranžovaný stôl nielen znásobí priateľskú pohostinnú atmosféru ale pozdvihne zážitok zo spoločného stolovania na úplne iný level.

A samozrejme, je to moja najobľúbenejšia časť príprav. Vždy sa snažím, aby stôl ladil s ročným obdobím, udalosťou pri ktorej sa pri ňom stretávame, s jedlom, ktoré budem servírovať. Zvolené farby a motívy potom prenesiem do štýlu celého bytu.

Tento vianončný stôl je pripravený aby sa k nemu usadili hostia pozvaní k sviatočnému vianočnému obedu. Vianočný servis, určený len na tých pár čarovných zimných dní je to, čo robí stolovanie tak výnimočným. Vyber si kúsky, ktoré sú elegantné a hravé a zaručene ťa neomrzia ani po rokoch. Ľahko k nim dokúpiš vždy niečo nové a tvoj stôl bude vždy jedinečný. A nezabudni, okrem nevyhnutných vecí je na stole priestor aj pre tvoju kreativitu. Vianočné ozdoby nepatria len na stromček. Prepoj vianočnú výzdobu v celom byte do krásneho celku. Ja som si tento rok zvolila pávy.


Vianočná rozprávka
Pávy sú vďaka ich vznešenosti ideálnym doplnkom, ak chceš vytvoriť skutočne mimoriadne slávnostnú atmosféru. Krásne ladia s prírodnými materiálmi aj s lesklými drobnôstkami. Obedový servis s vianočným motívom, sviatočný obrus a prestieranie patria medzi základnú výbavu každej štedrovečernej hostiny. Čo však milo prekvapí a poteší každého gurmána je výnimočný príbor. Ja som zvolila elegantnú čiernu. S bielym servisom vytvára nádherný kontrast.

Kto povedal, že soľnička a korenička musia byť nudné? Dá sa to aj štýlovo! Hravé kúsky sú nielen nevyhnutným pomocníkom pri stolovaní, ale aj roztomilou dekoráciou, ktorá zaručene neostane bez povšimnutia. Určite ťa zaujmú aj vo fotgalérii. Daj si záležať na detailoch a okrem menovky priprav každému zo stolovníkov okrem menovky i malé prekvapenie, napríklad v podobe milej správičky či drobnej sladkosti. A samozrejme, sviečky. Ja som zvolila tri jednoduché vysoké svietniky so štíhlimi sviečkami a doplnila som ich malými svietnikmi, ktoré som si nazvala “oheň a ľad”. Tieto dva protiklady sa nádherne spájajú v kombinácii ľadovomodrej faby a zlatistého vnútra a spolu so zapálenou sviečkou tvoria krásny kontrast a milý detail na vianočnom stole, ktorý vynikne najmä keď sa už pomaličky začne stmievať.


A ešte jeden tip mám pre teba. Tieto nádherné a neuveriteľne praktické konferenčné stolíky Notre Monde sú štýlové dizajnové kúsky, ktoré zaručene neostanú bez povšimnutia. Podnože sú univerzálne, vyrábajú sa v troch veľkostiach a sú urobené tak, že ak nepotrebuješ, jednoducho menší zasunieš. A teraz to naj. Vrchnú časť tvorí odnímateľná tácka, ktorej dizajn si môžeš vybrať z viacerých kolekcií. Nakombinuješ si tak farby či materiály presne podľa tvojho štýlu. Predstav si to pohodlné servírovanie! Na tácku si v kuchyni naaranžuješ všetko, čo chceš hosťom ponúknuť a predložíš im to naraz, bez odbiehania hore dolu. Ako z rozprávky Stolček, prestri sa! Viac už čoskoro, v samostatnom článku.


Kredit
Sklenené fúkané pávy: Sklárny Jablonec nad Nisou, predáva napr. KIKA
Taniere, zlaté podložky, poháre, svietnik so stromčekmi vo vnútri a soľnička s koreničkou: www.elmina.sk
Vysoké čierne svietniky, sviečky, ružové poháre na stopke a priehľadné gule s trblietkami: H&M home
Modré svietniky a béžový koberec: www.talianskadomacnost.sk
Prestieranie: www.nastol.sk
Stoličky: Zuiver OMG, www.roomfactory.sk
Biely jeálenský stôl a konferenčné stolíky Notre Monde: www.amandari.sk
Čierny príbor: www.westwing.sk
Foto: MoltoBello

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *